Hírek

2014. Május 22. 11:40, csütörtök | Helyi sport
Forrás: Kozserán Beáta

Újabb csúcsokat döntött meg a Panyor-Ábrahám páros

Május 10-én Magyarország legkeményebb terepfutó versenyén vett rész Panyor Krisztina, Ábrahám Pál, és Fekete Tamás a Maros-menti Mocorgók villámlábú tagjai.

Ezúttal is természetbarát környezetben, gyönyörű időben futhatott az a 226 induló, akik május 10-én részt vettek a Budai – hegyégben megrendezésre kerülő T100, T80, T50 Ultra Terepfutó versenyen.

A makói delegáció közül, Kriszta a T80 –as csoportban 4. helyen végzett (11:12:14), megdöntve ezzel a síkon és a terepen is egyszerre lefutott kilométereinek számát.
Ábrahám Pali pedig három órát javítva tavalyi idején T 100 –on 13:12:00 alatt a huszonkilencedikként ért célba. Tamás T50-en 8:20:10 időt futott.

A rajt Pesthidegkútról indult a T100, és a T80 versenyzőinek is, ezért a közös ösvényeken jó ideig egyszerre futott a páros.

A komoly mentális- és fizikai felkészülést igénylő versenyen, többször is meg kellett birkózni az indulóknak nem csak önmagukkal, hanem a szintkülönbségek miatti kevesebb oxigénnel, és a fáradtság okozta izomgörcsökkel is.

Szintkülönbség
T100 T80 T50
3500m 2856m 1700m

A fájdalmakon csak a frissítőpontok, és a mesés környezet jelentett felüdülést a versenyzőknek.
A patakmedrek mentén, kis kanyargós ösvényeken keresztül vezető terepeken, valamint a kisebb falvakban többször bíztató tapssal és éljenzéssel buzdították a futókat a helyiek.

Önmagunk leküzdése, az út maga a cél; az odáig elvezető út a fontos- összegzi élményeit Kriszta.

T80: életem legnagyobb küzdelme volt, 46km-ig teljesen oké volt minden Palival toltuk, a tempó lehet kissé gyors volt, A Vadálló köveknél felfele elfogyott a vizem,és görcsölt a lábam, most nem a combom. Pali elment, egyedül maradtam, a Prédikálószéktől 7km volt a Kisrigóig víz nélkül, akkor már ment a hasam is. 53 km-nél 3.helyen voltam 6:35-nél, ott feltöltekeztem és nagy lendülettel megindultam, ami nem tartott sokáig,mert jött Lajosforrás, hosszú,kemény emelkedő,ami kivett mindent, Csobánka után erős hasgörcs miatt kellett sétálnom a futható részeket is, közben 2x eltévedtem, vmikor leelőzött a 3.csaj,akit nem láttam így nem tudtam menni vele. Azt hittem 3.vagyok, de a végén a 4.helyért meccseltünk egyet Emesével, az utsóemelekedő 1500m volt, nyomtam a végéig. 3xment ki a bokám a verseny közben.Nagyon kemény volt,de megérte! A frissítés elég jól sikerült,csak a hasmenés okát nem tudom. Köszönöm mindenkinek, Palinak, Violának, Tündinek az energiát, Anyunak a segítséget. Fantasztikus verseny volt! 4.hely.

Következő versenyük Június 15-én a Börzsönyben lesz.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Szeptember 20. 07:58, péntek | Sport

Labdarúgó NB I - Az örökrangadóval indul, keleti rangadóval folytatódik a forduló

Péntek este az MTK és a Ferencváros örökrangadójával indul a labdarúgó OTP Bank Liga 7. fordulója.

2024. Szeptember 20. 07:57, péntek | Bulvár

A Deltát vezető mesterséges intelligencia a műsor képeinek szerkesztésében is részt vesz

Nemcsak a Delta műsorvezetője a Bíró Ada nevű mesterséges intelligencia, már a műsor képeinek szerkesztésében is részt vesz - hangzott el az M1 aktuális csatorna csütörtöki adásában.

2024. Szeptember 20. 07:49, péntek | Belföld