Hírek
2017. Október 22. 17:49, vasárnap |
Belföld
Forrás: police.hu
100 millió forintnyi droggal kaptak el drogfutárokat
A szerb férfi és a montenegrói nő is Röszkénél bukott le a járműveikbe rejtett marihuánával. Összesen több mint 100 millió forint értékű drogot foglaltak le tőlük a rendőrök.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) kábítószer birtoklása bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat nyomozásokat egy szerb, illetve egy montenegrói állampolgárral szemben. A szerb férfi személyautójával 2017. október 20-án 2 óra 20 perckor jelentkezett belépésre Röszke Autópálya-határátkelőhelyen, a montenegrói nő október 21-én 6 óra 50 perckor.
A Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság kábítószer-kereső kutyája a járművek átvizsgálásakor mindkét esetben kábítószer jelenlétét jelezte. A rendőrök a férfi autójának karosszéria-elemeibe rejtve 22 csomagban 18.744 gramm növényi törmeléket találtak, a nő járművének dupla padlólemezéből pedig 30 csomagban 32.073 gramm kábítószergyanús anyag került elő. Az elvégzett gyorstesztek szerint mindkét gépkocsiban marihuána volt. A két szállítmány feltehetően meghaladja a különösen jelentős mennyiség alsó határát. A lefoglalt kábítószer feketepiaci értéke összesen körülbelül 101 millió forint.
A KR NNI munkatársai a szerb férfit és a montenegrói nőt is előállításukat követően gyanúsítottként hallgatták ki, majd bűnügyi őrizetbe vették őket, és előterjesztést tettek előzetes letartóztatásuk indítványozására.
A rendőrök mindkét nyomozást szakértők bevonásával folytatják le.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld
Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk
Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.
2026. Február 01. 08:31, vasárnap | Belföld
Csézy is csatlakozott a Tiszához
Hatalmas örömmel jelentem be, hogy Csézy lesz a TISZA képviselőjelöltje a mezőkövesdi központú Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 7-es választókerületben - írta ki Facebook-oldalára Magyar Péter.
2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld
Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket
- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.
2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: a magyar kormány elfogadhatatlannak tartja a kollektív bűnösség elvét
Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.

