Hírek
2018. Március 08. 10:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
A nőknek ma is több területen kell helytállniuk
Bár az elmúlt több mint száz évben jelentősen átalakultak a női szerepek, a nőknek ma is több fronton, így a gyermeknevelés, a háztartási munka és a karrier területén is helyt kell állniuk
- jelentette ki Földi Rita klinikai szakpszichológus az M1 aktuális csatorna csütörtöki műsorában.
A szakember a nemzetközi nőnap apropóján emlékeztetett arra, hogy a nőnap a 19. század végi feminista és munkásmozgalmi törekvések nyomán jött létre, amelyek során választójogot és a férfiakkal egyenlő munkabért követeltek maguknak a nők.
Azóta már a férfiakkal azonos jogok illetik meg a nőket, ám ma is jelentős többletfeladatok hárulnak rájuk. Ugyanakkor időközben megváltozott a két nem egymáshoz való viszonya is, így sok férfi kiveszi a részét a hagyományosan női feladatok ellátásából is.
A karrier és a család összeegyeztetését segíti, hogy mára részmunkaidős munkavállalásra is lehetőségük nyílt az anyáknak - mondta Földi Rita.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 02. 07:30, hétfő | Belföld
MTÜ-elnök: tavaly történelmet írt a magyar turizmus
2026. Február 02. 07:27, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Mintegy 170 párt indulhat az áprilisi választáson
Mintegy 170 párt indulhat az április 12-ei országgyűlési képviselő-választáson az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közlése szerint. Négy évvel ezelőtt 267 bejegyzett párt indulhatott.
2026. Február 02. 07:26, hétfő | Belföld
Ma indul az Otthoni Energiatároló Program
Hétfőn 10 órakor elindul az Otthoni Energiatároló Program pályázati szakasza, a jelentkezők 2,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak korszerű akkumulátor telepítéséhez
2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld
Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk
Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.

