Városlista
2026. május 1, péntek - Fülöp

Hírek

2013. Június 24. 11:10, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

A várható heves zivatarok miatt másodfokú figyelmezetést adtak ki a keleti megyékre

A várható heves zivatarok miatt másodfokú figyelmezetést adtak ki a keleti megyékre

A várható zivatarok miatt az ország keleti megyéire másodfokú, míg a középső és az északnyugati megyékre elsőfokú figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) hétfőn.

A Dunántúl keleti részén elszórtan, a Dunától keletre többfelé várható zivatar. A keleti megyékben délután és este heves zivatarokra is számítani kell - tájékoztatta közleményében az OMSZ az MTI-t.
Heves zivatarhoz nagyméretű, két centimétert meghaladó átmérőjű jég, óránként 80 kilométernél erősebb szélroham és felhőszakadás, rövid idő alatt 30, néhol 50 millimétert meghaladó csapadék társulhat.
Intenzív zivatarokra éjszaka az északkeleti megyékben kell számítani, kedden napközben heves zivatar már nem valószínű.
Az északnyugati szelet hétfőn és kedden az ország nyugati, északnyugati vidékén helyenként óránkénti 70 kilométer erősségű széllökések kísérik - közölte a meteorológiai szolgálat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld

Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása

Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is

2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld

Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora

A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.

2026. Május 01. 09:18, péntek | Belföld

Visszautalja a TISZA Wáberer György 100 milliós támogatását

Visszautalja a TISZA Párt Wáberer György nagyvállalkozó támogatását – erről írt közösségi oldalán Magyar Péter leendő miniszterelnök.

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik