Városlista
2026. május 2, szombat - Zsigmond

Hírek

2012. Június 26. 10:55, kedd | Sport
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Csődbe ment a Glasgow Rangers

Csődbe ment a Glasgow Rangers

A futball sem tart örökké, ha nincs mögötte elegendő pénz.

Ezt most legutóbb a Glasgow Rangers rajongói érezhették a saját bőrükön. Az 1873-ban alapított, és valószínűleg világrekordot jelentő 54-szeres bajnoki címet gyűjtő skót klub csődbe ment. Azt nem lehet tudni, hogy mennyivel lógtak a hitelezőknek, de az adóhátralékuk 21,5 millió font volt.

A csapatot működtető gazdasági társaságot már fel is számolták. Ez automatikusan azzal jár, hogy nem indulhatnak a legjobbak között. Az egyesületnek már új tulajdonosa van és az első osztályban érdekelt klubok hozzájárulásával megőrizhetné tagságát, de a skót ligából öt klub már jelezte, hogy nem támogatja a glasgow-i csapat indulását.

A július 4-én sorra kerülő szavazáson kétharmados többségre lenne szüksége a Rangersnek, vagyis gyakorlatilag eldőlt, hogy a kékek a harmadosztályban kezdenek. A futball EB zajában a Glasgow Rangers szép csendben múlt ki. Pedig pár éve még döntős volt az akkor még UEFA Kupaként futó nemzetközi tornán.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 11:00, péntek | Sport

Premier League - Az ősi rivális otthonába látogat a Liverpool

Az angol labdarúgó-bajnokság 35. fordulójának vasárnapi rangadóján a címvédő Liverpool a Manchester United otthonába látogat.

2026. Április 30. 12:00, csütörtök | Sport

Bajnokok Ligája - Luis Enrique: nem láttam még ilyen ritmusú mérkőzést

Nemcsak a futballszurkolókat, hanem a főszereplőket is ámulatba ejtette kedden a címvédő Paris Saint-Germain és a Bayern München Bajnokok Ligája-elődöntős összecsapása, amelyen a házigazda párizsiak 5-4-re nyertek.

2026. Április 29. 06:50, szerda | Sport

Bajnokok Ligája - A szezon legjobb meccsén egygólos előnyt szerzett a PSG a Bayern ellen

A címvédő Paris Saint-Germain hazai pályán 5-4-re legyőzte a Bayern Münchent a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének első, keddi mérkőzésén.

2026. Április 27. 13:00, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - A Paks legyőzésével életben tartotta címvédésről szőtt álmait a Ferencváros

A címvédő Ferencváros 2-0-ra legyőzte a vendég Paksot a labdarúgó Fizz Liga 31. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén.