Városlista
2025. december 9, kedd - Natália

Hírek

2011. Augusztus 03. 14:25, szerda | Belföld
Forrás: HírTV

Derékig ér, mégsem tudnak mit tenni

Derékig ér, mégsem tudnak mit tenni

Három-négyszáz súlyosan fertőzött mezőgazdasági területen burjánzik a parlagfű országszerte.

A Parlagfűmentes Magyarországért Egyesület sokszor hiába jelenti a hatóságnak a fertőzött területeket, ha a tőszám nem éri el a törvényben előírt mennyiséget, szinte nem történik semmi. Az allergiások száma évente akár 100-120 ezerrel is nőhet.

 

A lakott területről 100 méterre, Budapest határában lévő napraforgó tábla nagy részén derékig ér a parlagfű. A Rákosmenti külterületen lévő gyomnövényt a Parlagfűmentes Magyarországért Egyesület több mint egy hónapja bejelentette a hatóságnak. „Elkezdődött a hatósági eljárás, de nincs végrehajtás, ugyanis a gond az, hogy bemértek itt több mint 20 hektár parlagfüves területet. A földhivatal átadta a jegyzőkönyvet a parlagfű szerveren keresztül a növényvédelemnek, és a növényvédelem a hatósági intézkedést még nem hajtotta végre” – fogalmazott Juhászné Halász Judit, a Parlagfűmentes Magyarországért Egyesület elnöke.

Mivel a területen található tőszám nem éri el a törvényben előírt mennyiséget, így nem rendelhet el a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal kényszerkaszálást. A területet használó cég, megúszhatja pár tízezer forintos bírsággal. A vállalkozás azzal védekezett, hogy a belvíz miatt nem tudtak időben vegyszerezni, ezért szaporodhatott el ennyire a parlagfű. A Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatalt hiába kereste a hírTV, nem nyilatkoztak.

Az egyesület elnöke szerint 300-400 hasonlóan fertőzött napraforgótábla található az országban. Magyarországon a parlagfű pollenjének több mint 90 százaléka származik hasonló mezőgazdasági területekről. Az allergiások száma évente akár 100-120 ezerrel is nőhet, egyes számítások szerint rövid időn belül elérheti a hárommilliót. (da)

hírTV

Címkék: parlagfű

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld

Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat

Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.

2025. December 09. 06:35, kedd | Belföld

Hegyi Zsolt: 2029-ig teljesen megújul a szentendrei HÉV

Hegyi Zsolt: 300 milliárd forintból teljesen megújul a szentendrei HÉV

2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.