Városlista
2026. június 19, péntek - Gyárfás

Hírek

2011. November 29. 08:04, kedd | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Döntenek az alapkamatról

Döntenek az alapkamatról

Kamatdöntő ülést tart kedden a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa, az elemzők kamatemelést várnak.

A múlt héten még az elemzők többsége a kamat tartását prognosztizálta, pénteken azonban Moody's Investors Service megvonta Magyarországtól a befektetési ajánlású adósbesorolást, amivel jelentősen erősödtek a kamatemelési várakozások. Londoni elemzők fél százalékpontos MNB-kamatemelést várnak kedden, de egyes citybeli jóslatok drasztikusabb, 2,00 százalékpontig terjedő egyszeri szigorítást sem zárnak ki, jóllehet nem ez az alapeseti előrejelzés.

A Reuters által megkérdezett elemzők közül heten 50 bázispontos kamatemelést várnak, négyen-négyen 25, illetve 50 bázispontra tippeltek, egy elemző viszont 200 bázispontnyi emelést jósolt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 19. 07:18, péntek | Belföld

EU-csúcs - Magyar Péter: csak Magyarország érdekét képviselem

Csak és kizárólag Magyarország és a magyar emberek érdekét fogom képviselni az Európai Tanács ülésén és a kétoldalú megbeszéléseken is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Brüsszelben.