Hírek
2014. Május 13. 13:21, kedd |
Belföld
Forrás: www.infomako.hu
ÉLŐKÉP- Így látszik a Föld az űrből
A Nemzetközi Űrállomás (ISS) egyik legutóbbi kísérlete a High Definition Earth Viewing (HDEV, Nagy Felbontású Földfigyelés), amelynek részeként az ISS legénysége négy kamerát szerelt kívülről az űrállomásra.
Élő kép az űrből
A kamerákat a NASA szakemberei felsős középiskolás tanulók megkérdezésével tervezték. A kamerák folyamatosan a Földre irányulnak, így élőben lehet nézni, ahogy bolygónk lassan, méltóságteljesen elfordul az ISS alatt. Az adás a lenti Ustream-csatornán nézhető (néha megszakad, amikor a kép vált a kamerák között), de a teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy amikor az ISS az éjszakai oldalon jár, olyan sok mindent nem lehet nézni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld
Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk
Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.
2026. Február 01. 08:31, vasárnap | Belföld
Csézy is csatlakozott a Tiszához
Hatalmas örömmel jelentem be, hogy Csézy lesz a TISZA képviselőjelöltje a mezőkövesdi központú Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 7-es választókerületben - írta ki Facebook-oldalára Magyar Péter.
2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld
Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket
- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.
2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: a magyar kormány elfogadhatatlannak tartja a kollektív bűnösség elvét
Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.

