Városlista
2026. április 30, csütörtök - Katalin, Kitti

Hírek

2014. Október 17. 13:25, péntek | Helyi
Forrás: Lajos László Viktor

Fáklyás Lovas és Fogatfelvonulás Makón

Fáklyás Lovas és Fogatfelvonulás Makón

Már nyolcadik alkalommal rendezik meg október 23-án a hagyományossá vált fáklyás, lovas és fogatfelvonulást Makón, ezzel kapcsolatban kérdeztük az esemény főszervezőjét, dr. Széll Tamást.

- Idén már nyolcadik alkalommal kerül megrendezésre, ez a fáklyás, lovas, fogatfelvonulás az 56-os forradalom emlékének adózva. - mondta dr. Széll Tamás, az esemény főszervezője. - Az utóbbi időben 25 fogat, körülbelül ugyanannyi hátasló vesz részt a felvonuláson, az évek során szépen fokozatosan szaporodott a számuk.

- Úgy gondolom, hogy ez a leglátogatottabb városi rendezvény, az 56-os megemlékezéseket, de talán a többi történelmi megemlékezést is figyelembe véve, mert minimum 6-800 fő részt szokott venni a főtéren a beszédnél, amikor odaérünk.

A menet a Királyhegyesi út és a Wekerle utca sarkáról indul majd háromnegyed hattól, majd a Tulipán utca - Erdélyi p. utca - Hajnal utca - Kazinczy utca - Rákóczi utca - Hunyadi utca - Főtér - Szegedi utca - Szent János tér - Teleki L. utca, József Attila utca útvonal halad tovább a Csanádi Vezér térig, ahol 18.45-től megemlékezést tartanak a Kopjafánál, beszédet fog tartani dr. Kiss Attila, a Sándor Móric Lovasegyesület elnöke.

- Elsősorban csanádpalotaiak és makóiak alkotják majd a felvonuló csapatot, de Kiszomborról, Marosleléről és Apátfalváról is szoktak jönni páran. - emelte ki a főszervező.

Az útvonal mentén és a megemlékezés helyszínén is mindenkit szeretettel várnak a rendezők október 23-án este.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.