Városlista
2025. december 15, hétfő - Valér

Hírek

2016. Szeptember 07. 10:31, szerda | Belföld
Forrás: mti

Garázdasággal vádolják a migránsokat rugdosódó operatőrnőt

Garázdasággal vádolják a migránsokat rugdosódó operatőrnőt

Garázdaság miatt vádat emeltek azzal az operatőrnővel szemben, aki a rendőrsorfalon áttörő embereket rúgott meg tavaly szeptemberben, Röszke külterületén

- tájékoztatta Szanka Ferenc, a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t.

A vádirat szerint az operatőrnő szeptember 8-án egy munkatársával felvételeket készített a röszkei gyűjtőpontnál, ahol mintegy 1300 illegális bevándorló tartózkodott rendőri felügyelet mellett.

Fél kettő után mintegy négyszázan kitörtek a várakozásra kijelölt területről, hogy elinduljanak Szeged felé. A vádlott közvetlenül a rendőrsorfal mögött állt, és azután is ott maradt, hogy a menekültek mellette szaladtak el.

A felvételek készítése közben a nő egy fiatal férfit jobb lábbal, gyors mozdulattal, talppal lábszáron rúgott, majd egy kislányt is jobb lábbal, térdmagasságban megrúgott. Röviddel ezután egy gyermeket a kezében tartó férfi felé is rúgott egyet. A rúgás a férfit nem érte el, de ennek ellenére elesett a gyermekkel a kezében, mert egy őt visszatartani igyekvő rendőr fogásából szabadulva elvesztette egyensúlyát.

Az ügyészség álláspontja szerint a vádlott sérülést nem okozó, de erőszakos magatartása alkalmas volt arra, hogy a helyszínen levőkben megbotránkozást, felháborodást váltson ki.

A fokozott ügyészi felügyelettel lezajló nyomozás vizsgálta azt is, hogy a vádlott magatartása megvalósít-e más, súlyosabb bűncselekményt. A bizonyítékok alapján azt állapították meg, hogy a vádlott cselekménye nem volt alkalmas súlyosabb sérülés okozására, és nem merült fel olyan adat sem, amely szerint erőszakos magatartását "motiválta volna a sértettek származása, migráns volta" - közölte a szóvivő.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 14. 09:03, vasárnap | Belföld

MÁV: jön az éves ország- és vármegyebérlet december közepétől

2025. December 14. 09:01, vasárnap | Belföld

Navracsics Tibor: az ajkai az ország egyik legversenyképesebb kórháza

Az Ajkai Magyar Imre Kórház az ország egyik legversenyképesebb intézménye, amely az elmúlt négy esztendőben több mint 5 milliárd forinttal gazdagodott

2025. December 14. 09:00, vasárnap | Belföld

Mohácson tartott gyűlést a DPK

Az összefogás és a béke iránti elkötelezettségre buzdították hallgatóságukat a Digitális Polgári Körök (DPK) Mohácson rendezett háborúellenes gyűlésének felszólalói szombaton.