2022 novemberében a portugáliai Portimao-ban került megrendezésre a Rotax MAX Challenge Grand Finals, ahol a Fally Márkó és Bors Bertold is részt vett.

Az ő beszámolójukat olvashatják:

Fally Márkó:

Életünk egyik legszebb, de legnehezebb hetén vagyunk túl. Vegyes érzelmekkel gondolunk vissza a Grand Finalsra.
Nagyon örülünk, hogy részesei lehettünk, ennek a rangos eseménynek. Picit szomorúak vagyunk, hiszen 2 baleset is hátráltatta Márkót. Ezek miatt nem tudott az élmezőnyben végezni.
A pénteki elődöntőben a 22. helyről rajtolt és nagyszerű versenyzéssel a 14. helyen intette le a kockás zászló. Szombaton a döntőben ezt a bravúrt nem tudta megismételni. Egy versenybalesetbe keveredett, melyben ő és a gokartja is megsérült. Nem tudta folytatni a versenyt, és végül az utolsó lett.

Lélekben sok szempontból nehéz volt a Grand Finals.
A nagyobbik fiunk Marci is szerette volna megmérettetni magát. Ő az OB- n „csak” 2. lett, így nem szerzett jogosultságot a versenyre.

Összeségében örülünk, hogy ott lehettünk.
Szerencsére Márkó ezt a szörnyű balesetet 1-2 karcolással megúszta.
Jelen pillanatban ez a legfontosabb.

--------------------------------------------------------------------------
Bors Bertold:

A Rotax Max Grand Finals számomra nagyon pozitív eredménnyel valamint tapasztalatokkal zárult.
Az új gokart valamint pálya megtanulása nagyon gyorsan ment, a szabadedzéseken nagyon jó tempót tudtunk menni.
A selejtezők alatt rengeteget tanultam, hogyan kell a 36 fős mezőnyben versenyezni.
A tanultak hozzá segítettek, hogy a döntőben 13 pozíciót tudtam javítani és a 21. helyen végeztem, egy elődöntős kiesés ellenére is!
Köszönöm szépen a szüleimnek, valamint a csapatnak, és a fiúknak a munkát az egész hét során!

Fotók: Hajóka SportFotó

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 24. 14:30, szerda | Sport

Veszélyben a feljutás, a Győr azonnali hatállyal menesztette Kuznyecov Szergejt

A labdarúgó Merkantil Bank Ligában harmadik helyen álló ETO FC Győr azonnali hatállyal szerződést bontott Kuznyecov Szergej vezetőedzővel.

2024. Április 24. 07:51, szerda | Sport

MOL Magyar Kupa - A Paks jutott elsőként a döntőbe

A bajnokságban harmadik helyezett Paksi FC jutott elsőként a labdarúgó MOL Magyar Kupa fináléjába, miután kedden hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a vendég Kisvárdát.

2024. Április 22. 10:06, hétfő | Sport

Fucsovics 29 helyet javított a tenisz-világranglistán, Marozsán a 38.

Fucsovics Márton a bukaresti tornagyőzelmével 29 helyet javított, ezzel 53. a férfi teniszezők világranglistáján, melyen legjobb magyarként Marozsán Fábián a 38.

2024. Április 21. 11:25, vasárnap | Sport

Kínai Nagydíj - Verstappen rajt-cél győzelmet aratott Sanghajban

A címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Kínai Nagydíjat, ezzel tovább növelte az előnyét az összetettben.