Városlista
2026. április 20, hétfő - Konrád, Tivadar

Hírek

2011. Augusztus 28. 14:23, vasárnap | Belföld
Forrás: STOP

Hamburgeradó helyett: a kormány gyorsbüféket támogat

Hamburgeradó helyett: a kormány gyorsbüféket támogat

Miközben a hamburgeradót már csak chips-adóként aposztrofálják, vannak gyorséttermek, amelyek kifejezetten állami támogatásból kezdhetnek fejlesztésekbe.

Lehetséges hogy az Új Széchenyi-terv pályázatbírálói mégis egészségesnek találták a gyorskaját.

Debreceni olvasónk bocsátotta rendelkezésünkre azokat a felvételeket, amelyek egyértelműen bizonyítják, hogy a kormány pusztán bevételi forrásként tekint arra a különadóra, amely azt a célt hivatott szolgálni, hogy a kevésbé egészséges ételek - így a hamburger, a chips, és bizonyos üdítő- illetve energiaitalok - lényegesen drágábbak, így nehezen hozzáférhetőek legyenek.

Ennek fényében különösen érthetetlen, hogy miért támogatja az állam az Új Széchenyi-terv keretein belül a McDonalds gyorsétterem-hálózat bizonyos üzleteit. Ugyan a felvételen szereplő tábla a Cserháti Family Kft. csaknem 7 millió forintos támogatásáról tanúskodik, de nem véletlenül van egy gyorsétterem oldalán. A fent nevezett cég ugyanis kifejezetten gyorsétkeztetéssel foglalkozik, ők üzemeltetik a képen szereplő vendéglátóipari egységet is.

A már chips-adónak nevezett "egészségvédelmi" adónemmel kapcsolatban egyébként is felvetődött már a kérdés, hogy minek alapján tekintenek bizonyos ételeket-italokat egészségesnek vagy egészségtelennek. Miért lehetséges az, hogy a házi pálinkafőzés már adómentessé vált, miközben több üdítőitalt különadóval szándékoznak sújtani?

Elképzelhető persze, hogy a hamburger hamarosan egészséges ételnek számít majd az Orbán-kormány szemében is, hiszen a McDonalds júliusban bejelentette, hogy ebben az évben csaknem 15 milliárd forintért vásárol majd magyar alapanyagokat európai éttermei ellátásához. Aki pedig ilyen mértékben vásárol magyar terméket, az a kormányzat szemében csak egészséges ételeket állíthat elő.

STOP

Címkék: hamburgeradó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.

2026. Április 20. 07:32, hétfő | Belföld

Ukrajna már ma helyreállítaná az olajszállítást

Ukrajna már hétfőn helyreállítaná az olajszállítást, a magyar kormány álláspontja változatlan: ha van olaj, van pénz - közölte Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délután a Facebook-oldalán.

2026. Április 19. 11:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: a fideszes Ágh Péter csalással nyert, nem ismerjük el legitim képviselőnek!

Szerinte a Fidesz indította el a körzetben azt a Magyar Pétert, aki közel 1000 szavazatot kapott.

2026. Április 19. 09:00, vasárnap | Belföld

Hétfőn tartja első ülését a Tisza-frakció