Hírek
2019. Augusztus 05. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti/Fotó: MTI/Mohai Balázs
Hazaérkezett Suhajda Szilárd és Klein Dávid

Hazaérkezett Budapestre a Föld második legmagasabb hegycsúcsát meghódító Suhajda Szilád és társa, Klein Dávid - közölte a Magyar K2 Expedíció csapata vasárnap az MTI-vel.
Suhajda Szilárd július 25-én érte el a Föld második legmagasabb hegycsúcsát, a 8611 méteres K2-t, első magyar hegymászóként oxigénpalack és teherhordók nélkül. Társa, Klein Dávid egészségügyi okok miatt az alaptáborból rádión támogatta az expedíciót - közölték.
A sikeres csúcselérést követően a magyar hegymászók hétfőn indultak vissza a K2 alaptáborából a Gondogoro-hágón át, majd Szkarduból kisrepülővel érték el Iszlámábádot. A hegymászók a pakisztáni fővárosban a magyar nagykövetség szervezésében sajtótájékoztatón számoltak be az expedíció eredményeiről, és angol nyelvű televíziós interjút is adtak, mielőtt hazatértek volna Budapestre.
Suhajda Szilárd az első magyar hegymászó, aki elérte a K2 csúcsát, az expedíció sikerének köszönhetően pedig már csak két 8000 méter feletti hegycsúcs, a Sisapangma 1 és az Everest 2 palack nélküli megmászása hiányzik ahhoz, hogy a magyar hegymászóközösség palack nélkül teljesítse a Himalája Koronája kihívást, azaz a Föld 14 nyolcezer méter feletti hegycsúcsának megmászását.
Ezek érdekelhetnek még
2023. Szeptember 27. 14:05, szerda | Belföld
Közel 10 milliárd forintból új naperőmű létesül Kecskeméten
Közel 10 milliárd forintból új naperőművet épít az év végéig Kecskeméten a MVM Csoport megújuló energiatermeléssel foglalkozó tagvállalata, az MVM Zöld Generáció Kft.
2023. Szeptember 27. 14:03, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: nukleáris ipari együttműködési megállapodást jön létre Magyarország és Szlovákia között
2023. Szeptember 27. 09:24, szerda | Belföld
Az EBRD szerint jövőre a magyar gazdaság növekedése lesz a legjelentősebb Közép-Európában
Az EBRD azt valószínűsíti, hogy 2024-ben a magyar gazdaság növekszik a leggyorsabban a közép-európai és a balti EU-térségen belül.
2023. Szeptember 27. 06:00, szerda | Belföld
Elítéltek egy férfit, aki majdnem halálra verte az őt visszautasító nőt
A Nyíregyházi Törvényszék tíz év börtöntüntetésre és tíz év közügyektől eltiltásra ítélt egy férfit, aki majdnem halálra verte a közeledését visszautasító nőt Nyíregyházán.