Hírek
2014. December 03. 16:40, szerda |
Helyi
Forrás: Lajos László Viktor
Hét iskola diákjai mérték össze tudásukat a KERI-ben
Hét környékbeli általános iskola tanulói mérték össze tudásukat a KERI tornatermében: a diákok egy sorversenyben küzdöttek egymással, jó hangulatban, sportolva töltötték el a délutánt.
A sporté volt a főszerep a makói KERI tornatermében, ahová hét általános iskola diákjai érkeztek, hogy egy sportversenyen összemérjék tudásukat.
Makóról az Almási, a Bartók, a Kálvin és a Szikszai tagintézmény, míg vidékről a földeáki, a kiszombori és a magyarcsanádi iskola hozott csapatokat.
- Ez a rendezvény már évek óta megrendezésre kerül iskolánkban. - tudtuk meg Kozák Györgytől, a KERI intézményvezetőjétől. - Elsősorban célunk a testmozgás, a sportolás és az egészséges életmód megszerettetése, iskolánkban sporttagozat isműködik, labdarúgás és kézilabda.
Kozák György elmondta, másik céljuk, hogy megmutassák és megszerettessék a diákokkal az iskolát, hogy a pályaválasztás során őket válasszák.
A vetélkedőn elsősorban futással és labdavezetéssel kapcsolatos feladatok voltak.
A versenyt végül nagy fölénnyel nyerte a Kálvin, második helyen az Almási végzett, míg a harmadik helyet a kiszomboriak szerezték meg. Negyedik a Szikszai lett, ötödik a földeáki csapat, míg az utolsó két helyen a magyarcsanádiak és a Bartók iskola végzett.
A KERI ezen a héten nyílt napot is szervez: pénteken 9 órától várják a leendő kilencedikeseket.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 08. 07:49, hétfő | Sport
Abu-Dzabi Nagydíj - Az M4 Sport marad a Forma-1 otthona 2027-ig
Továbbra is az M4 Sport közvetíti a Forma-1-es világbajnokságot Magyarországon.
2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.
2025. December 08. 07:47, hétfő | Sport
Női kézilabda-vb - Golovin Vlagyimir: szenzációsak a lányaink, megmutatták, mire képesek
2025. December 08. 07:47, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia a török tárgyalások fő pontjai
Törökországgal minden évben áttekintjük a legfontosabb kérdéseket, a mostani tárgyalások négy fő pontja a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia













