Városlista
2026. február 1, vasárnap - Ignác

Hírek

2017. Január 08. 18:52, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Hófúvásokra is figyelmeztet a meteorológiai szolgálat

Hófúvásokra is figyelmeztet a meteorológiai szolgálat

Nógrád megyére továbbra is az extrém hideg, Győr-Moson-Sopron megyére a hófúvás veszélye miatt adtak ki narancs, vagyis másodfokú figyelmeztetést. Emellett több megyében elsőfokú figyelmeztetések vannak érvényben.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-hez vasárnap kora este eljuttatott veszélyjelzésében azt írta: éjszaka a minimum-hőmérsékletek az előző éjszakainál már jellemzően magasabban alakulnak. A középső országrészben a legalacsonyabb hőmérsékletek helyenként mínusz 15 fok alatt, az Északi-középhegység nyugati völgyeiben, elsősorban Nógrád megyében mínusz 20 fok alatt valószínűek. Emiatt Nógrád megyére másodfokú, Budapestre, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Fejér, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom és Tolna megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki vasárnapra és hétfőre.

Éjfélig keleten, majd hétfőn jellemzően már a Dunától keletre időszakosan helyenként hószállingózás, gyenge havazás alakulhat ki. Hétfő délutánig a Dunától keletre fekvő területeken kisebb körzetekben akár 1-3 centiméter körüli hóréteg is kialakulhat. Előreláthatólag hétfő délutántól északkelet felől előbb északon, majd később a Dunántúlon nagyobb területen van esélye havazás kialakulásának.

Keleten, kiemelten Borsod keleti felén és Szabolcsban, illetve elsősorban vasárnap az éjféli óráktól Jász-Nagykun megye keleti felében az erős vagy viharos szél a hóval borított tájakon kisebb körzetekben hordhatja a havat a hétfő délelőtti, déli órákig. A Dunántúlon megerősödő szél a Dunántúl nyugati megyéiben jellemzően alacsony, de északnyugaton kis területen (elsősorban Sopron térségében) már magasabb hótorlaszokat építhet a hétfő déli, délutáni órákig.

A hófúvás veszélye miatt Győr-Moson-Sopron megyére másodfokú, Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Vas és Zala megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki vasárnapra és hétfőre.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld

Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk

Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.

2026. Február 01. 08:31, vasárnap | Belföld

Csézy is csatlakozott a Tiszához

Hatalmas örömmel jelentem be, hogy Csézy lesz a TISZA képviselőjelöltje a mezőkövesdi központú Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 7-es választókerületben - írta ki Facebook-oldalára Magyar Péter.

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a magyar kormány elfogadhatatlannak tartja a kollektív bűnösség elvét

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.