Hírek
2011. December 11. 06:47, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Hoz-e megkönnyebbülést a devizahiteleseknek a svájci jegybank kamatdöntése?
Jövő héten tartja kamatdöntő ülését az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed és a svájci jegybank is. A Fed esetében a piac többsége egyelőre nem számít újabb mennyiségi lazító eszközök bevetésére.
Bár a döntéshozók nyitva hagyták az utat az újabb intézkedések előtt, az elmúlt időszakban megjelent makrogazdasági adatok nem mutattak számottevő gyengülést a gazdasági aktivitásban, a következő hivatalos előrejelzések pedig csak jövő hónapban aktuálisak, így a Fed kivárhat. Érdekes lehet azonban, hogy születik-e döntés az új kommunikációs stratégiáról - írják a CIB Bank elemzői. Az elképzelések szerint a jelenlegi előrejelzések helyett a Fed a jövőben egyértelműen jelezné a piacoknak, hogy milyen szinten szeretné látni az inflációt, a munkanélküliségi rátát, előrejelzést adna a Fed mérlegére és az alapkamat-pályára vonatkozóan is.
Az svájci jegybank esetében a fő kérdés, hogy bejelentenek-e új intézkedéseket a frank gyengítése érdekében. Ezzel kapcsolatban megosztott a piac, bár az utóbbi időszakban megjelent makrogazdasági adatokat követően érezhetően erősödik az alpesi jegybankra nehezedő nyomás: a legutóbbi makrogazdasági adatok a gazdasági aktivitás érezhető gyengülését mutatták, a legfrissebb fogyasztói árindex pedig a deflációs kockázatok erősödését jelezte. A jegybanki vezetők az elmúlt időszakban is többször jelezték, hogy túlértékeltnek tartják devizájukat és készek újabb eszközöket is bevetni a frank gyengítése érdekében, amennyiben a makrogazdasági folyamatok azt szükségessé teszik. Jelenleg annak látszik nagyobb esélye, hogy az SNB kivár, és munícióját arra az esetre tartogatja, ha az európai adósságválság tovább mélyülne. A kormány tagjai jelezték, hogy készülnek erre a lehetőségre, és fontolgatják tőkekorlátozások, vagy negatív kamatok bevezetését, amennyiben a helyzet rosszabbodása esetén komolyabb tőkebeáramlás indulna.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld
Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben
Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.
2026. Január 30. 07:04, péntek | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: érkezik a hathavi fegyverpénz
A honvédelmi miniszter tájékoztatása szerint január utolsó munkanapján, január 30-án fizetik ki az arra jogosult katonáknak a hathavi illetményüknek megfelelő fegyverpénzt.
2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld
Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja
Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.
2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld
Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas
Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.

