Hírek
2012. Március 26. 14:07, hétfő |
Külföld
Forrás: mno.hu / MTI
Ideiglenes fedőréteget kap a krasznahorkai vár
Ideiglenesen vízhatlan fóliával fedték be felégett tetőszerkezetű krasznahorkai várat, hogy megvédjék az időjárás viszontagságai ellen.
Az ideiglenes fedőréteg meggátolja, hogy a víz bejusson az épületbe, tönkretéve a szobákat. Az utóbbi napokban felgyorsultak a munkálatok, mivel a meteorológiai előrejelzések szerint napokon belül eshet a térségben – írja a bumm.sk hírportál.
Az MNO beszámolt róla, hogy március 10-én leégett a krasznahorkai vár teljes tetőszerkezete, valamint a harangtorony, illetve a Gótikus palotában berendezett kiállítás. A várat biztosító konzorciumban legnagyobb részesedéssel a Generali Slovako rendelkezik, a biztosító a 8 millió euróra becsült kárból 2 millió euró kárelőleget kifizetett a szlovák kulturális minisztériumnak.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 15:00, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására
2026. Április 27. 15:00, hétfő | Külföld
Több fegyverrel szerelte fel magát az a férfi, aki a Donald Trump részvételével tartott díszvacsora helyszínén nyitott tüzet
Több fegyverrel szerelte fel magát az a férfi, aki a Donald Trump elnök részvételével tartott díszvacsora helyszínén tüzet nyitott szombaton egy washingtoni szálloda bálterménél.
2026. Április 26. 12:00, vasárnap | Külföld
Több fegyverrel szerelte fel magát az a férfi, aki a Donald Trump részvételével tartott díszvacsora helyszínén nyitott tüzet
Több fegyverrel szerelte fel magát az a férfi, aki a Donald Trump elnök részvételével tartott díszvacsora helyszínén tüzet nyitott szombaton egy washingtoni szálloda bálterménél.
2026. Április 25. 15:00, szombat | Külföld
Iráni konfliktus - Amerikai őrizetben marad a két lefoglalt iráni olajszállító tanker
Amerikai őrizetben marad a héten az Indiai-óceánon lefoglalt két iráni olajszállító tanker és legénysége - közölte az amerikai hadsereg egyesített vezérkarának főnöke pénteken a Pentagon washingtoni sajtótájékoztatóján.

