Városlista
2026. február 1, vasárnap - Ignác

Hírek

2015. Október 23. 21:12, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Illegális bevándorlás - Továbbra is kaotikus a helyzet a szlovén-osztrák határon

Illegális bevándorlás - Továbbra is kaotikus a helyzet a szlovén-osztrák határon

Továbbra is kaotikus viszonyok voltak tapasztalhatók a migrációs krízis miatt a Sentilj-Spielfeld szlovén-osztrák határátkelőnél péntek este.

Az MTI helyszínen lévő tudósítója elmondta, sem a spielfeldi határátkelőnél, a senki földjén felállított tranzittábor, sem pedig az államhatár nem tölti be funkcióját, mindkettőn keresztül ki-be járkálnak a migránsok. Az MTI tudósítója azt is látta, amint továbbra is ezrek gyalogolnak a 67-es főúton Leibnitz irányába, a menetet továbbra sem kísérik az osztrák hatóságok, csupán a forgalom fenntartására ügyelnek. Ugyanakkor - annak ellenére, hogy a hangosbeszélők folyamatosan ígérik - nem látni olyan buszokat sem, amelyek a határátkelőn várakozó migránsokat szállítaná Ausztria belseje felé. Időközben a stájer rendőrség szóvivője az MTI-t úgy tájékoztatta, hogy a leibnitzi pályaudavarra két különvonat érkezik, amely elszállítja a Spielfeldtől gyalogló menekülteket Grazba, majd onnan ausztriai befogadóállomásokra. Az MTI tudósítója este fél hétkor a leibnitzi vasútállomáson csupán néhány migránst látott.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld

Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk

Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.

2026. Február 01. 08:31, vasárnap | Belföld

Csézy is csatlakozott a Tiszához

Hatalmas örömmel jelentem be, hogy Csézy lesz a TISZA képviselőjelöltje a mezőkövesdi központú Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 7-es választókerületben - írta ki Facebook-oldalára Magyar Péter.

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a magyar kormány elfogadhatatlannak tartja a kollektív bűnösség elvét

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.