Városlista
2026. május 4, hétfő - Mónika

Hírek

2014. Szeptember 16. 19:15, kedd | Helyi
Forrás: www.infomako.hu

Hat év után kinyit a Hóvirág!

Hat év után kinyit a Hóvirág!

Az évek óra zárva lévő egykori cukrászda, Makó főterén ismét kinyit 6 év után: a LAHRS Kft. 10 évre kapja meg havi 118 ezer forintért, kávézót és pizzériát fognak üzemeltetni.

A makói képviselőtestület a pályázat egyetlen jelentkezőjének fogja kiadni az üzlethelyiséget, a LAHRS Kft. pedig szeptember 20-tól egészen 10 éven keresztül lesz a bérlő.

A szerb illetőségű pályázó vállalta, hogy saját költségén felújítja és átalakítja az egykori Hóvirág Cukrászdát, amely ezentúl kávézóként és pizzériaként fog működni. Az önkormányzat a külső felújításban fog segíteni: lefesti a Bérpalota homlokzatának egy részét, előtetőt helyeznek el, hogy teraszos részt lehessen kialakítani, valamint megfelelő helyet keresnek egy jövőbeli kerthelyiségnek.

A 288 négyzetméteres helyiséget havi nettó 118 ezer forintért fogják kibérelni (négyzetméterenként tehát 410 forintért).

Korábban írtuk a témával kapcsolatban:Új üzlet nyílik a Csipkesoron - több is várható

Kép forrása: istenhozta.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.