Városlista
2025. december 10, szerda - Judit

Hírek

2013. Február 22. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mno.hu

Kabaréznak a névadók: az Audival vitázik a Qoros

Kabaréznak a névadók: az Audival vitázik a Qoros

Az autóipar hatalmasságát jelzi, hogy sokszor már a modellek elnevezése kapcsán is nehéz helyzetbe kerülnek a gyártók, hiszen újabb és újabb nevekre van szükség, ami egyre több esetben szül vitát. Ezúttal a kínai Qoros kerül szembe az Audival a nomenklatúra kapcsán, hiszen az ingolstadti márka ragaszkodik 'Q' betűjéhez.

A márka- és típuselnevezéseket övező viták és perek burjánzása már nem okoz meglepetéseket, hiszen nemrégiben éppen a Kia és a kínai Qoros képviselői járultak a bíróság színe elé, hogy megvitassák a koreaiak limuzinjának keresztelőjét. A hazai piacon egyszerűen K9 névre hallgató modellel ugyanis a Kia Quoris jelvénnyel szerette volna elbűvölni az európai vásárlókat, ám az már bizonyos, hogy erre nem kerül sor, hiszen a perben a Qoros nyert. A sanghaji központú, a Chery és egy izraeli befektető által létrehozott, nagy erőkkel induló márkának egy németországi bíróság adott igazat.

A kínaiak öröme végül tiszavirág-életűnek bizonyult, hiszen látványos szedánjukat GQ3 logóval szerették volna billogozni, amin felháborodva a „Q” betű használatára kizárólagos jogot formálni igyekvő Audi postázott számukra idézést a hamburgi bíróság illetékes törvényszéke elé, ami első körben a stuttgartiaknak adott igazat.
Ennek folyománya, hogy a Qoros újdonsága egyszerűen 3-asként lép majd a Genfi Autószalon világot jelentő deszkáira, ám azt egyelőre nem tudni, hogy ez ellen a szintén fantáziátlan BMW-nek lesznek-e keresetlen szavai…

Címkék: autó, Qoros

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött

A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.

2025. December 10. 07:05, szerda | Belföld

Trump szerint nem ígért pénzügyi védőpajzsot Orbán Viktornak

A magyar miniszterelnök egy hónapja azt mondta, hogy megállapodott Trumppal egy 10-20 milliárd dolláros védőpajzsról, Trump szerint viszont ő nem tett erre ígéretet.

2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld

Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat

Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.