Városlista
2026. május 2, szombat - Zsigmond

Hírek

2012. Augusztus 03. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Kínai óriásberuházás Magyarországon?

Kínai óriásberuházás Magyarországon?

Teljesítményfokozó szerepet is szán a külpiaci aktivitásban a megnyitandó kereskedőházaknak Szijjártó Péter. A Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára a Napi Gazdaságnak azt nyilatkozta, hogy a már itt lévő multik további beruházásaihoz ígér adminisztratív segítséget, valamint azon dolgozik, hogy tető alá hozzanak egy nagyobb méretű, zászlóshajónak számító kínai beruházást.

Szijjártó úgy látja: nagyon fontos volna, hogy egy kiemelkedő projektet, egy, a termelőágazatot érintő, ezres nagyságrendű munkahelyteremtéssel járó beruházás Magyarországra hozzanak, az megnyithatná az utat a további befektetések előtt is.

Az biztos, a világgazdasági környezet nem annak kedvez, hogy óriási beruházásokról hozzanak sorozatban döntést a nyugati gazdasági szereplők. Emiatt is van létjogosultsága a keleti nyitás politikájának, amelynek révén kiegészíthető a nyugati integrációban való sikeres részvételünk. Ennek kapcsán folyamatosan vannak egyeztetések arról, hogy nagyobb gyártókapacitások kerüljenek ide akár kínai, akár más cégektől, és amint olyan fázisba ér egy projekt, hogy konkrétumokról tudjunk beszélni, tájékoztatást fogunk adni.Nagyon fontos volna, hogy egy nagy zászlóshajó-projektet nyélbe tudjunk ütni, az megnyithatná az utat a további befektetések előtt is.

Szijjártó Péter fontosnak tartja, hogy a már Magyarországon működő nagy külföldi beruházók számára olyan környezetet teremtsenek, amely őket újabb és újabb fejlesztésekre sarkallja. Kiemelkedő jelentősége van ezért annak a mintegy harminc külföldi befektetővel aláírandó stratégiai keretmegállapodásnak, amely az innovációs tevékenység támogatására, a képzési együttműködésre, valamint a beszállítói láncban a magyar részvétel növelésére fókuszál.

Szíjjártó Péter azt is mondta, 2014-ben biztosan mérleget kell majd vonni. Ha akkor jóval többen fognak dolgozni, mint 2010-ben − és feltételezzük, hogy ebben szerepe van annak is, hogy a külföldi vállalatok hogyan érzik magukat Magyarországon, illetve hogy mennyire volt sikeres a külkapcsolatok építése −, elégedettek leszünk.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 02. 14:00, szombat | Belföld

Tanács Zoltán: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

Új fejezetet kell nyitni a kormány és a tudomány viszonyában, olyan oktatási rendszert kell építeni, amely képes kinevelni a 21. század tudósait, szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

2026. Május 02. 09:11, szombat | Belföld

Választás 2026 - Jogerős az országgyűlési választás eredménye

Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.

2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld

Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása

Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is

2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld

Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora

A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.