Hírek
2024. Június 16. 10:24, vasárnap |
Életmód
Forrás: MTI
Már több mint 650 ezren regisztráltak a Gondosóra programra

A Gondosóra programra eddig már több mint 650 ezren regisztráltak, azaz mára minden harmadik 65 év feletti honfitársunk gondosóra-felhasználó - közölte a miniszterelnök főtanácsadója vasárnap a Facebook-oldalán.
Nyitrai Zsolt a videóbejegyzésben hangsúlyozta: a jelzőeszköz már 19 ezer életet mentett meg, és további 330 ezer hétköznapi esetben nyújtottak segítséget a kollégák.
Jó hír, hogy hamarosan telefonos alkalmazás is segíti majd az időseket és hozzátartozóikat - fűzte hozzá a főtanácsadó.
Mint mondta, továbbra is a 107 éves Gizi néni a legidősebb felhasználó, "akinek jó egészséget kívánunk".
A gondosóra növeli a nyugdíjasok biztonságát, és megnyugvást ad a hozzátartozóknak - közölte Nyitrai Zsolt.
A videóbejegyzésben a főtanácsadó arra kérte a hozzátartozókat, hogy ha még nem tették meg, regisztráljanak az ingyenes szolgáltatásra online a gondosora.hu oldalon vagy telefonon a 06 1 445 0080-as telefonszámon.
"Ne feledje! Gondosóra, segítség egy gombnyomással!" - fogalmazott Nyitrai Zsolt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 24. 07:53, hétfő | Életmód
Magyar fejlesztés segíthet az EU-tagállamokban kiadott diplomák digitális tárolásában
Magyar fejlesztés segíthet az EU-tagállamok felsőoktatási intézményein kiadott diplomák biztonságos, könnyen hozzáférhető tárolásában – közölte a Gábor Dénes Egyetem az MTI-vel.
2025. Március 23. 09:30, vasárnap | Életmód
Új elektronikus zenei negyeddel várja idén a közönséget a Sziget fesztivál
Delta District néven új elektronikus zenei negyeddel várja a műfajt szerető közönséget idén a Sziget fesztivál.
2025. Március 22. 09:32, szombat | Életmód
Ennyi magyar háztartásban van zöldséges kiskert
Agroinform.hu: az idén is félmilliónyi kiskertben termelnek zöldséget saját célra.
2025. Március 21. 07:25, péntek | Életmód
Részleges napfogyatkozás lesz március végén
Március 29-én dél körül részleges napfogyatkozás lesz látható Magyarországról, a különleges égi jelenség során a Hold a Napnak egy kis szeletét takarja majd ki.