Hírek
2012. Augusztus 09. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Még nem apad a kórházak adóssága
Még nincs hivatalos adat a kórházak második negyedévi adósságáról, de a kórházszövetség elnöke szerint a tavalyi évhez hasonlóan az idén is pénzügyi beavatkozásra lehet majd szükség - írja a Magyar Hírlap.
Egyelőre nem hozott megtakarítást az egészségügyi ellátórendszer átalakítása, ezért – véli Rácz Jenő, a Magyar Kórházszövetség elnöke – az eddigi lépések ellenére ismét komolyabb összegű kórházi adósságállomány keletkezhet az esztendő végére. Rácz Jenő a napokban egyeztetést kért az egészségügyi államtitkárságtól az intézmények aktuális gazdasági helyzetéről, hiszen a kérdés jelenleg is égető. Az elnök emlékeztetett, az intézmények már rendszeres időközönként kötelesek adatokat szolgáltatni, így a kép a korábbinál megbízhatóbb.
Ismert, a július 1-jén elindult új rend értelmében térségenként folyik a betegellátás, több kórház szakmai profilja megváltozott, és összességében kevesebb aktív ágyon folyik a gyógyítás. A korábban megyei, illetve fővárosi fenntartású kórházakat az állam januárban vette át. Emellett több mint ötven, települési önkormányzati tulajdonban álló szolgáltató került állami kézbe május elsejétől. Ha a tavalyi év végén az ágazat nem kapott volna több tízmilliárd forintos mentőövet, akkor az idei esztendő megközelítőleg hatvanmilliárd mínusszal indult volna.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 02. 15:00, szombat | Belföld
Hegedűs Zsolt: a kórházak legyenek tiszták, biztosítsák az alapvető higiénés feltételeket!
2026. Május 02. 14:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
Új fejezetet kell nyitni a kormány és a tudomány viszonyában, olyan oktatási rendszert kell építeni, amely képes kinevelni a 21. század tudósait, szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 02. 09:11, szombat | Belföld
Választás 2026 - Jogerős az országgyűlési választás eredménye
Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.
2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld
Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása
Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is

