Városlista
2026. április 30, csütörtök - Katalin, Kitti

Hírek

2011. Szeptember 19. 07:17, hétfő | Belföld
Forrás: HírTV

Mi lehet a következménye a végtörlesztésnek?

Mi lehet a következménye a végtörlesztésnek?

Nem utasíthatják el a bankok a devizahitelesek végtörlesztési kérelmét - derül ki a Rogán Antal fideszes országgyűlési képviselő erre vonatkozó javaslatából.

A tervezet azt is előírja, hogy aki végtörleszt, annak mindent vissza kell fizetni: a korábbi áthidaló kölcsönét, vagy az árfolyamrögzítés miatt a gyűjtőszámlán felgyülemlett tartozást is.

Több száz milliárd forint veszteség érheti a bankokat a végtörlesztéssel, egyes elemzők szerint.

A Vasárnap reggel című lap azt írja: szakértők arra figyelmeztetnek, hogy ha a devizahitelesek legalább fele élne a lehetőséggel, az mintegy 650 milliárd forintjába kerülne a pénzintézeteknek. A Pénzügykutató Zrt. tudományos főmunkatársa pedig a forint várható gyengülésére figyelmeztet a Vasárnapi Híreknek adott interjújában. Várhegyi Éva szerint a devizaadósság törlesztése során a bankok eurót, frankot vesznek, és forintot adnak el a piacon. A forint gyengülése viszont azzal járhat, hogy olyanok is visszafizetik devizahitelüket, akik erősebb forintárfolyam mellett ezt nem tették volna meg. A szakértő szerint az a bank viszont jól jár, amelyik a legtöbb forinthitelt nyújtja a konkurencia devizahiteleseinek, a kölcsönük visszafizetéséhez.

A minimálbér emelését javasolják

Szakértők szerint a minimálbér emelésére van szükség ahhoz, hogy a szuperbruttó és az adójóváírás kivezetésével ne járjanak rosszul a kisjövedelműek.

Angyal József okleveles adószakértő úgy számol: ehhez legalább 15 ezer forintos emelkedésre lenne szükség. A szakember jó irányúnak tartja a Nemzetgazdasági Miniszter által bejelentett jövő évi költségvetési változtatásokat, de úgy véli: a jelenlegi körülmények között szerencsésebb és takarékosabb lenne - akárcsak átmenetileg is - az egykulcsos adórendszer helyett egy progresszív, 4 kulcsos adórendszer bevezetése. (da)

hírTV

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével

Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.

2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források

Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.

2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról

Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról