Hírek
2021. November 02. 12:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Újabb elővárosi vonalon közlekednek emeletes motorvonatok

Elindult az első emeletes vasúti járat Esztergom és a budapesti Nyugati pályaudvar között - hangzott el az M1 aktuális csatorna kedd reggeli híradójában.
A csatornának nyilatkozott Völner Pál, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára, Komárom-Esztergom megyei országgyűlési képviselő, aki elmondta, 2012 óta folyamatosan korszerűsítik a Budapest-Esztergom vasúti vonalat: új pályatest készült, villamosítottak és új biztonsági berendezéseket is elhelyeztek.
Új állomások, csomópontok és parkolók is épültek - tette hozzá.
Az emeletes vonatoknak köszönhetően rövidebb szerelvényeken több ember utazhat - mondta Völner Pál.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 18. 08:02, kedd | Belföld
Még egy hónapig lehet igényelni papíralapú szja-bevallási tervezet postázását
Március 17-éig még lehet igényelni papíralapú szja-bevallási tervezet postázását, bár ennek népszerűsége évről évre csökken - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
2025. Február 18. 07:59, kedd | Belföld
Gyakrabban üríti a szelektív kukákat a MOHU
2025. Február 18. 07:58, kedd | Belföld
Lázár János: október végéig ki kell javítani az M30-as autópálya megsérült szakaszát
Október végéig ki kell javítani az M30-as autópálya megsérült szakaszát, és vissza kell adni a forgalomnak - jelentette ki az építési és közlekedési miniszter Szikszón, egy lakossági fórumon hétfőn.
2025. Február 18. 07:57, kedd | Belföld
Hétfő estétől elrendelték a vörös kódot a hideg idő miatt
Fülöp Attila, a Belügyminisztérium (BM) gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára a HungaroMet előrejelzését figyelembe véve hétfőn este nyolc órától péntekig elrendelte a vörös kódot - közölte a tárca az MTI-vel.