Hírek
2017. Március 12. 18:42, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Világháborús gránátot találtak Tatabányán
Második világháborús kézigránátot találtak Tatabányán az Iparos utcában, a robbanótestet elszállítják - tájékoztatta a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje vasárnap délután az MTI-t.
Markovics Zita elmondta: a szovjet gyártmányú F-1-es kézigránátot az ott lakók találták az út mellett. A gránátban benne volt a gyújtószerkezet, biztosított állapotban volt. A tűzszerészek elszállítják a honvédség központi gyűjtőhelyére.
Az utcát lezárták az azonosítás idejére, mintegy háromnegyed órára, ez két házat és nyolc embert érintett - ismertette Markovics Zita.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.
2025. December 08. 07:47, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia a török tárgyalások fő pontjai
Törökországgal minden évben áttekintjük a legfontosabb kérdéseket, a mostani tárgyalások négy fő pontja a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia
2025. December 08. 07:43, hétfő | Belföld
Nagy István: a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült
Az éghajlatváltozás okozta kihívások és a járványok ellenére a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült - jelentette ki az agrárminiszter a Facebook-oldalára feltöltött vasárnapi videójában.
2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld
A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

