Városlista
2025. február 13, csütörtök - Ella, Linda

Hírek

2016. Április 14. 15:35, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Folytatódik a szeles idő, de egyre melegebb is lesz

Folytatódik a szeles idő, de egyre melegebb is lesz

A hétvégén is folytatódik a szeles idő. Helyenként egy-egy záporra is készülni kell, de ismét egyre több napsütésre és felmelegedésre lehet számítani: néhol 27 Celsius-fokig emelkedhet a hőmérséklet

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.

Pénteken a több-kevesebb napsütés mellett legfeljebb keleten lehet egy-egy futó zápor. Továbbá többfelé megélénkül, néhol meg is erősödik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 3-10, a legmagasabb hőmérséklet 17-22 fok között alakul.

Szombaton több helyen megerősödik, a Dunántúlon néhol viharossá is fokozódik a szél, de legfeljebb az északi, északkeleti határnál lehet egy-egy zápor. Másutt már inkább napos idő várható. A leghidegebb órákban 7-12 fok lehet, napközben 20-25 fokig melegszik a levegő.

Vasárnap is alapvetően napos idő várható. Napközben legfeljebb északon lehet egy-egy zápor, estefelé zivatar. Ugyanakkor a szél továbbra is sokfelé erős, a Dunántúlon időnként viharos lesz. A minimumhőmérséklet 10-15, a maximumhőmérséklet 22-27 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 13. 07:09, csütörtök | Belföld

Ma is készülni kell ónos esőre

Ónos eső veszélye miatt csütörtökre másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki Bács-Kiskun és Tolna vármegye területére a HungaroMet Nonprofit Zrt.

2025. Február 13. 07:06, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: ha mindaz, amit az AfD képvisel, megvalósulna, jót tenne Magyarországnak

A miniszterelnök az Alice Weidellel, a párt társelnökével közösen tartott szerdai sajtótájékoztatóján Budapesten mondta mindezt.

2025. Február 12. 07:40, szerda | Belföld

Meteorológia: ónos eső várható szerdán

Ónos eső veszélye miatt szerdára másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki Baranya, Bács-Kiskun, Somogy és Tolna vármegye területére a HungaroMet Nonprofit Zrt.

2025. Február 12. 07:38, szerda | Belföld

A német AfD elnökével tárgyal Orbán Viktor

Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke Alice Weidellel, az Alternatív Németországért Párt (AfD) elnökével tárgyal szerdán Budapesten - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Sajtóiroda.